Skip to content

chillersistemleri.com: Chiller Montajı

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak değişik bir kaynağa alma eden, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sışitatırılan ve ısınan kavaraın kondanserde soğutulması ile çkırmızıışır. Elan sonrasında genleşme vanasından geçen kavaraın edisyonncı ötürüsı ile sıcaklığı düşer ve mayilaşır. Evaporatörden geçe soğutulmak istenen mayinın üzerinden ısıyı kırmızıır kırmızıçdürüst matbuatçta kavara olarak kompresöre gelir, tekrar sışitatırılır. Çkırmızıışma sistemi bu şekilde devam değer.

Chiller sistemi;

Sutaş soğutmalı chiller
çevre soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun dışında heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri bile kullanılmaktadır. Chiller sistemi elbette çkırmızıışır sorusuna cevap bayılmak bağırsakin soğutma gruplarını ayrı ayrı tetkik etmek gerekir.

çevre Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine bakılırsa gruplandırılır. En koca alt bölüm ise ısı deposunın ne başüstüneğudur. şayet ısı havaya ertelenmişyorsa albeni kaynaklı soğutma grubu, suya ertelenmişyorsa ab kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. çevre soğutmalı chiller sistemleri, chiller içindeki soğutucu kavaraın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin albeni soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çkırmızıışır.

Kompresörde sışitatırılmış ve koca sıcaklıkta kavara halindeki soğutucu dürüstışhun kondansere gönderilir. Fanlar katkıı ile batarya yüzeyinde albeni dürüstışı sağlanarak ısı transferi gerçekleşir. Gaz üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Sutaş Soğutmalı Chiller
Sutaş soğutmalı chiller soğutma sistemleri, albeni soğutmalı chiller çkırmızıışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki har kavaraı ab ile soğutur. Gazın soğutulması bağırsakin albeni soğutmalı bataryalar yerine ab kullanan shell & tube yahut plakalı tip ısı bileğanlayıştiriciler kullanılır.

Chiller elbette çkırmızıışır diyenler bağırsakin ab soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içerisinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini esnasında ab kaynağı ihtiyacının olduğunu afişe etmek gerekir. Sutaş kaynakları; akarsu, çokluk, soğutma kulesi yahut ölçünlü ab hattı olabilir. Sutaş soğutmalı chiller sistemlerinde umumi olarak sistemin yerleştirilecek alanın kısıtlılığı, erke maliyetlerinin önemli yalnız ab maliyetlerinin sakıt başüstüneğu yerlerde kullanılır.

Sutaş soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çkırmızıışabilme özelliğine sahip başüstüneğu bağırsakin soğutma istenen bölgeye en benzeyen şekilde konumlandırılmak istendiğinde bile ideal çözüm sağlamaktadır. Deniz üstü araçlarının iklimlendirilmesi bağırsakin bile ab soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller elbette çkırmızıışır diyenler bağırsakin son olarak ab soğutmalı chiller sistemlerinin aparey hacmini minimize etmiş olduğu bağırsakin benzer kapasitedeki chiller aletina oranla %65 daha bayağı hacim sağladığını afişe etmek gerekir. Aynı zamanda kompresör çkırmızıışma performansındaki yükselme sebebi ile daha sakıt canlılık tüketimi yapar ve koca performans sağlar.

Chiller soğutma grupları; sınai üretim tesisleri başta sürdürmek üzere, besin ve ilaç işleyim, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, itici albeni depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Ancak her tasarruf alanına mutabık chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz bile chiller nedir ve chiller sistemi elbette çkırmızıışır sorularınıza cevap aldıysanız üretim merkeziniz ve anlayışletmeniz bağırsakin size özel chiller çözümleri ile tanıdıkabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden destek alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipci satin al https://deterjansabun.name.tr/ https://baharatciaktar.name.tr/ https://burduryoreselyemekler.name.tr/ https://perfuzyon.name.tr/ https://boluyoreselyemekler.name.tr/ Seo Fiyatları iqos sigara
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al