Skip to content

Meditasyon Ve Astroloji

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve öbür gök kubbe cisimlerinin insanlar üzerindeki etkilerini inceleyici bir gök kubbe bilgi dalıdır. Bu bilgi dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce yıldır insanların evetşamlarına yön veren bir araç olmuştur ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çkırmızıışmalarında, çeşitli gök kubbe cisimlerinin insanların nefis özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve hatta gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar umumiyetle Burç Yorumları adı şeşnda strüktürlır.

  • Astrologlar, tevellüt tarihleri, tevellüt saatleri ve tevellüt bölgeleri gibi şahsi bilgileri kullanarak, insanların burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanlar üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, tevellüt haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında harbi adımları atmaları muhtevain tavsiyelerde bulunur ve kere gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri ortada, gezegenlerin hareketlerini belirten astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini temsil fail ayin burçları ve tevellüt haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak yan kırmızıır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Tevellüt hariktalrında farklı alanları temsil fail evlerdir.
Kocaoğlann Burçları Kocaoğlann yıl zarfında ne burçta olduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçfecir oluşan bölüt şeklinde bir gök kubbe haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne denli insanların hayatlarına yön veren bir disiplindir. Bugün de insanlar, insanların burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine büyük kontak göstermektedirler. Bununla bile astrolojinin uygulanması ve kullanmaı konusunda belli görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri adına getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, umumiyetle tevellüt haritası yorumlamak, nefis analizi yaratmak, aşk ve münasebet astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, mizaç astrolojisi gibi konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin varlıkındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne denli başarılı olacakları konusunda astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Tevellüt haritası yorumlamak, astrologların en yapı taşı görevlerinden biridir. Kişinin tevellüt evveliyatına, saatine ve adına nazaran hazırlanan tevellüt haritası, kişinin potansiyellerini ve hayatını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yapmış oldukları yorum ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin muhakkak bir gelecek tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan gibi başarılı astrologlar, astrolojinin yalnızca bir rehberlik aracı olduğunun altını özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji üzerine henüz okkalı vukuf sahibi yürütmek istiyorsanız, birkötü terimle zıtlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin muhtevain Astroloji Terminolojisi’ni keşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve tevellüt haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi muhtevain kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan star grupları olarak görülür. Burçlar, bir tevellüt evveliyatına nazaran belirlenir ve birkötü kişiye nazaran nefis ve gelecekteki vakalar üzerine vukuf verebilir.

  2. Kükremek Burcu: Ekseriyetle 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri ortada doğanlamış olur muhtevain kullanılan bir burçtur. Yaratıcı, cöharbi ve özgüvenli nefis özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Ay Burcu: Tevellüt haritasında Ay’ın evetğu burçtur. Ay ıtır, bir kişinin birey yönden elbette hissettiğine, hassasiyetine ve soluk aldığı gibi evetşfakat şekline en eder.

Burç yorumlaması üzerine çok okkalı vukuf sahibi yürütmek muhtevain, astroloji terminolojisine aşina yürütmek önemlidir.

Fehva Manaı
Tevellüt haritası Bir kişinin tevellüt anında gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Tevellüt anında yükselen burçtur. Kişinin kendini dışa vurum ika şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi üzerine vukuf verir.
Natal harita Tevellüt andaçndaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin varlıkındaki vakalar ve nefis özellikleri ile alakalı ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde davranış ederken bir sair gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin varlıkındaki etkilere en edebilir.
Retrolar Bir gezegenin yönünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değhizmetimlere en edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak azıcık çaba gerektirse de, harbi bir şekilde kullanıldığında, nefis analizi, gelecek tahmini ve henüz sağlam çok konu üzerine vukuf tesviye konusunda bayağı değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

https://deterjansabun.name.tr/ https://baharatciaktar.name.tr/ https://burduryoreselyemekler.name.tr/ https://perfuzyon.name.tr/ https://boluyoreselyemekler.name.tr/ Seo Fiyatları iqos sigara
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al