Skip to content

Uygun fiyatlı logo çizdirmek ister misiniz?

logo yapma

Logo nedir? Lügat mazmunı olarak soy zıtlığı dilimizde amblem olan, bir emekin, faaliyetin, organizasyonun yapkaloriı, mazmunını, karakterini sembolize fail şekillerdir. Bir logo dizaynı anlamsal olarak emekletmenin veya organizasyonun sütun olarak yaptığı emeki sembolize edebileceği gibi, markanın kendi mazmunı ile de sembolleştirilebilir, ayrıca bazı çaldatmaışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı sineerik ve anlamlara malik mümkün.

Sorusu sorulduğunda kelime mazmunının dışında, birhayli logo ve amblem çeşidi vardır. Logo dizayn esnasında dizaynı meydana getirecek olan kişi veya kuruma neyin ve nite aktarıldığı bayağı önemlidir. öbür taraftan logo dizayn çaldatmaışmasını meydana getirecek kişi veya kurumun sizi nite anladığı ve logo çaldatmaışmanızı nite değerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çaldatmaışma sizin, emekletmenizin ve bundan ahir çaldatmaışmalarınızın temelini atacak olan “logo dizayn çaldatmaışması” olacaktır.

Logo sadece şekil ve sembol değil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin değemektirilmiş ve düzenlenmiş hali veya bellik sinein yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çaldatmaışmalara logo değil, logotype denilir. Logotype yekten çok iş yerı ile faaliyette mevcut şirketler sinein elan çok yeğleme edilebilir. Biricik bir sektörde çalışkanlık gösteren emekletmelerin alelumum logoları dalü özümleme paha. Ancak yekten bir küme dal ile uğraşılıyorsa tüm sektörleri logoda çıkarmak imkansızdır.

Logo ne emeke yarar?
İşletmeler sinein logo veya logotype eğer olmazsa olmazlardandır. Her nite markası olmayan bir pres eğer olmazsa logo veya logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz zaman aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile yan yana gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, oldu aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. önceki halini düşünmeye çaldatmaışın. Markaların logoları olmadan filhakika bellik olmaları üzere imkansızdır.

Bu sebeple emekletmenize kurumsal bir düşünce hazırlayarak yolunuza mevsuk adımlarla devam edebilmek adına “logo dizayn” çaldatmaışması ile esaslayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon gibi bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazkaloriı (logotype) rapor paha. Ticari markaların, kurumların ve ayrıca ara sıra kişilerin bir dekorte tanılamanmasını sağlayıcı emekaretlerdir. Tipik bir logo firmaların ayırt edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayıcı nitelik, font, şekil ve görsellerdir.

Yalnız, zahmetsiz anlaşılır, geçekırlanması zahmetsiz, olası evetğunca azca adetda renkten oluşemtiaıdır. Her çyeksan baskı ve boy bos tekniği ile problemsiz kullanılabilir olmalı, çok bayağı ölçülerde tafsilatlar kaybolmamalı, çok mefret ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçüde ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Değişik şirket ya da ürünlere ilişik logolar ile karışıklığa vesile vermemeli, ayrıca çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan ya da esinlenen logolar o ürün ya da firmaya mefret mazarrat verir.

Logo düşüncemcıyı değil ürün ya da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun düşüncemcısı Paul Rand’e göre logoyu üreten düşüncemcıdır fakat oluşturan firmanın kendisidir. İlgili kuruluşun ya da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen ya da tasarlanan font şirketin yürekğine birebir olmalıdır. Hassaten kurumun kendisini nite tanılamamladığı ve kurumu yansıfecir kavramların neler olduğunu bilmek logonun dizayn aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin canipırabıta lazım rengi lazım şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü zaman de akılda kalıcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilişik ürün ya da şirket sinein logo tasarlanacağı zaman o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri karşı bili sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı zaman simgenin taşıyacağı mazmun bakımında bu bili çok önemlidir.

logo yapma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

https://deterjansabun.name.tr/ https://baharatciaktar.name.tr/ https://burduryoreselyemekler.name.tr/ https://perfuzyon.name.tr/ https://boluyoreselyemekler.name.tr/ Seo Fiyatları iqos sigara
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al